Nechutný společník Adolf Hitler – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

 Nechutný společník Adolf Hitler

Při jídle se dloubal v nose!

Blíží se osmnáctá hodina a ke stolu se pomalu schází lidé. Je polovina dubna 1945 a nacističtí pohlaváři se v podzemním berlínském bunkru chystají večeřet. Ani jeden z nich však není nadšený, že u stolu bude i Adolf Hitler. Tento plamenný řečník totiž daleko lépe zachází se slovy než s vidličkou a nožem.

Většina lidí vnímá Adolfa Hitlera jako kníratého fanatika, hřímajícího z tribuny, s pověstí homosexuála. Možná ale nebudete vědět, že Hitler nedokázal dokončit ani střední školu, ničemu se nevyučil a matka ho musela finančně podporovat. Skutečnosti z nedávno objevených dokumentů vás překvapí ještě více.

( Vůdce a Říšský kancléř Adolf Hitler )

Tajný dokument číslo 173

Zmiňované dokumenty patřily tajné službě britské armády. Po více než 60 letech se je podařilo náhodou objevit při důkladném úklidu domu na jihu Anglie. Je to souhrnný záznam ze 3. května 1945 – tou dobou byl Hitler již tři dny po smrti. Na dokumentu je razítko tajné, kopie číslo 173 a také poměrně jasné instrukce. Tato zpráva musí být zničena 48 hodin od obdržení. Jak vidno, nestalo se tak. Nezbývá než děkovat britskému agentovi, který zprávu nezničil, nýbrž uschoval. Jinak bychom byli ochuzeni o pikantnosti z Hitlerova soukromí.

Neotesanec, kterého se bála celá Evropa

Souhrnná zpráva byla vypracována na základě záznamů nejmenovaného válečného zajatce – nacistického důstojníka, který s Hitlerem pobýval v berlínském bunkru ke konci války. Důstojník za tu dobu povečeřel s Hitlerem přibližně třicetkrát. Své postřehy o vůdci si zapisoval do deníku. Chováním Hitlera u stolu byl šokován a znechucen – působil totiž dojmem naprostého neotesance. Často si mastným prstem přejížděl po knírku a nezřídka jím zajel i do nosu! Roztržitý vůdce si také u stolu pravidelně pečlivě okusoval nehty. Při samém hodování se nechoval o nic lépe.

( Vchod do Hitlerova podzemního bunkru na zahradě Říšského kancléřství )

Nekouřil, nepil, vypouštěl plyny

Mlaskal a hltal do té míry, že se zdálo, že potravu vůbec nekouše. Důstojník si v této souvislosti poznamenal, že jídlo je pro něj jen nezbytným prostředkem k přežití. Hitler nekouřil a v jeho přítomnosti bylo kouření přísně zakázáno. Byl totiž náchylný k zánětům hrtanu. Hitler také odmítal alkohol. Tento odpor  ovšem souvisel s jeho otcem, který se rád napil a v opilosti malého Adolfa a matku občas surově zbil. Vůdce však projevoval silnou vášeň pro moučníky. Dokázal jich sníst neuvěřitelné množství, což samozřejmě nezůstalo bez následků. Jednak se nekontrolovatelně rozšiřoval v pase, jednak se pobyt s ním v jedné místnosti stával nesnesitelným. Vůdce trpěl zažívacími potížemi a plynatostí a množství zhltnutých moučníků a koláčů tomu nijak nepomáhalo, ba naopak.

Homosexuál? Jsou to jen řeči

Britská zpráva se také zmiňuje o Hitlerově domnělé homosexualitě. Tu ovšem vyvrací. Jsou to jen řeči. Jestliže v sobě měl něco podobného, byla to troška pasivního masochismu v jeho vztahu k ženám, poznamenal si dotyčný důstojník. Na druhou stranu ale jeho poznámky potvrzují domněnku, že Hitler si o sobě myslel, že je největším vojenským géniem všech dob. Hitlerovo chování nejen u stolu je zarážející, ale co by jste čekali od člověka, který se ničemu nevyučil, v mládí přespával v parcích a stravoval se v chudinských vývařovnách – tam vás předpisově stolovat nenaučí. Jak vidno, ani hulvátské chování není na překážku, když chcete vyhladit Evropu.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt