Kraftfahrzeug 2 (Stöwer 40) – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Kraftfahrzeug 2 ( Stöwer 40 )

Základní technické údaje: Kfz 2 ( Stöwer 40 )

Hmotnost: 1 815 kg, rozměry: délka 3,58 m, šířka 1,57 m, výška 1,78 m, rozvor 2,24 m, pohonná jednotka: zážehový 4válec OHV, AW2 nebo R180W o výkonu 50 k ( 37,3 kW ), převodovka: pět stupňů pro jízdu vpřed, jeden pro jízdu vzad, pneumatiky: 5,50x18

V roce 1934 podnikli Němci první pokus o vytvoření jednotného lehkého terénního automobilu pro Wehrmacht. Do té doby se pro bojovou činnost v terénu používaly upravené komerční modely. Nový armádní program motorizace kladl velký důraz na vlastnosti nejen z technického hlediska, ale také z hlediska bojových vlastností. Byl zaveden nový způsob číselného označení vozidel za zkratkou Kfz, kdy se vozidlům přidělovala čísla vyjadřujících taktickou nebo vojenskou funkci.

Číselné označení nemělo žádnou souvislost s výrobní značkou nebo modelem vozidla. Až na několik výjimek se všechna vozidla s označením Kfz dala rozdělit do následujících tříd: čísla 1 až 10 byla přidělena lehkým osobním automobilům, 11 až 20 středním automobilům pro přepravu osob a 21 až 30 těžkým automobilům pro přepravu osob.

Lehký osobní automobil bylo standardní vozidlo bez zřetele na výrobce nebo model. Motor však vždy nesl označení výrobce a byl komerčně dostupný. Tak například firma Stöwer vyráběla motory od roku 1936, ty se poté montovaly do vozidla Kraftfahrzeug 2 ( typ používal zážehové vodou chlazené 4válcové motory s rozvodem OHV se suchou skříní, s typovým označením AW2 nebo R180W ). Podvozek měl obdélníkový rám s křížovou výztuhou a postranními nosníky a konzolami pro motor, převodovku a karosérii. Dvoudílná kapota byla zavěšena na centrálním závěsu a po uzavření jí na každé straně přidržovaly dvě spony. Na podvozek se montovala čtyřmístná karosérie lehkého vozidla nebo různé účelové nástavby.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt