Typ 95, průzkumný vůz Kuragone – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Typ 95, průzkumný vůz Kuragone

Základní technické údaje: Typ 95, průzkumný vůz

Posádka: 4, rozměry: délka 3,38 m, šířka 1,52 m, výška 1,68 m, hmotnost: 1 100 kg, pohonná jednotka: čtyřdobý 2válec V – 1 – A – F o výkonu 33 k ( 24,6 kW ), výkony: max. rychlost 75 km/h, dojezd 450 km, brodivost 500 mm, pneumatiky: 18x6

Typ 95 byl lehký průzkumný vůz vyvinutý po válce v Mandžusku. Tehdy japonská armáda zjistila, že potřebuje vozidla tohoto druhu. Firma Kuragone vyrobila kolem 4 800 automobilů vybavených různými karosériemi. Jednalo se prakticky o jediný vůz tohoto druhu domácí konstrukce, který používala císařská japonská armáda. Většina ostatních byla amerického původu nebo vycházela z původních amerických typů. Vzduchem chlazený motor se výborně hodil pro bojovou činnost v Mandžusku a severní Číně, kde byl běžný nedostatek čisté vody pro chladiče automobilů a častý výskyt velmi nízkých teplot. Zpočátku se automobil potýkal s problémy spojenými s pohonem všech čtyř kol a kloubů předních hnacích hřídelů.

Počáteční problémy se podařilo překonat. Pro jízdu ve velmi obtížném terénu se vozidla vybavovala speciálními pneumatikami s velmi hrubým vzorkem. Pohon vozidla zajišťoval čtyřdobý zážehový vzduchem chlazený 2válec V – 1 – A – F o zdvihovém objemu 1 399 ccm a výkonu 33 k ( 24,6 kW ). Motor pracoval s kompresním poměrem 5:1 a měl snímatelnou hlavu válců. Zapalování zajišťovalo vysokonapěťové elektromagnetické zapalování s 12voltovým generátorem pro dobíjení akumulátoru.

Motor používal startér 12V. Tlak oleje zajišťovalo tlakové čerpadlo, palivo motoru dodávalo běžné palivové čerpadlo. Hlavní palivová nádrž měla kapacitu 35 litrů, záložní nádrž 4 litry. Udávala se spotřeba 4 litry na hodinu jízdy. Vůz měl jednokotoučovou suchou spojku. Brzdy ovládané nožním pedálem byly mechanické, čelisťové s ruční mechanickou bubnovou brzdou.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt