Stíhač tanků Na-to – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Stíhač tanků Na - to

Základní technické údaje: Na - to

Osádka: 7, hmotnost: 15 t, rozměry: délka, 5,80 m, šířka 2,40 m, výška 2,75 m, pohonná jednotka: motor o výkonu 115 k, výkony: max. rychlost 40 km/h, pancéřování: max. 12 mm, výzbroj: kanon Typ 5 ráže 75 mm + jeden kulomet Typ 97 ráže 7,7 mm

8uJgQg2.jpg

Vidina americké invaze na mateřské japonské ostrovy podnítila místní zbrojovky k vytváření návrhů různých protitankových prostředků, které měly omezit drtivou převahu nepřítele v obrněných vozidlech a tancích. Jedním z těchto narychlo vyvíjených prostředků byl i stíhač tanků, jenž byl schopen likvidovat i americké střední tanky.

Základem vozidla, pojmenovaného Na - to, byl samohybný moždíř Typ 4 Ha - to, který byl postaven na podvozku středního tanku Typ 4 Chi - to. Skládal se ze sedmi pojezdových kol s pryžovým obložením, napínacího a hnacího kola a tří nosných kladek. Stíhač poháněl řadový benzinový motor o výkonu 115 koní.

Pohonná jednotka byla umístěna vpředu, následovala pancéřovaná kabina, kde měli svá místa řidič a velitel, a shora otevřený bojový prostor, ve kterém byl otočně lafetován protitankový kanon ráže 75 mm, chráněný pancéřovým štítem a obsluhovaný dalšími pěti muži. Proti nepřátelské pěchotě se osádka mohla bránit kulometem Typ 97 ráže 7,7 mm.

Bohužel pro Japonce, v roce 1945 se jim podařilo zkompletovat pouze prototyp ( možná dva ), který podrobili intenzivním zkouškám. K sériové výrobě stíhače tanků Na - to již vzhledem k válečné situaci nedošlo.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt