Obrněný automobil Typ 2592 Osaka – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Obrněný automobil Typ 2592 Osaka

Základní technické údaje: Osaka

Posádka: 5, hmotnost 6,4 t, rozměry: délka 4,90 m, šířka 1,80 m, výška: 2,45 m, pohonná jednotka: vodou chlazený 4válec Osaka o výkonu 45 k, výkony: max. rychlost na silnici 60 km/h, dojezd na silnici 240 km, pancéřování: max. 11 mm, výzbroj: dva kulomety Typ 91 ráže 6,5 mm

Vývoj toho japonského obrněného automobilu, postaveného na podvozku běžného nákladního automobilu začal v roce 1931. Jednalo se o dvounápravový vůz jednoduchých hranatých tvarů, poháněný přední nápravou.

Na šasi byla umístěná nýtovaná korba s otočnou věží, v její čelní stěně byl lafetován kulomet ráže 6,5 mm, druhá totožná zbraň se nacházela v čelní desce korby, vedle stanoviště řidiče.

Vozidlo poháněl benzínový vodou chlazený 4válec Osaka o výkonu 45 koní. Chladič umístěný vpředu byl chráněn sklopným pancéřovým plechem. Pancéřování dosahovalo maximální tloušťky 11 mm a to na čele korby, ostatní stěny bojového prostoru, stejně jako věž, byly chráněny pancéřováním o síle 8 mm.

Obrněný automobil Osaka typ 2592 se dočkal sériové výroby v roce 1932, vznikl však pouze malý počet tohoto obrněnce ( přesný počet není znám ). Japonské armádní jednotky vozidla operačně nasadily během bojů v Číně.

 

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt