Tatra 27 – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Tatra 27

Základní technické údaje: Tatra 27

Posádka: 2 až 3, rozměry: délka 6,30, šířka 2,10 m, výška 2,40 m, hmotnost: 3 950 kg, pohonná jednotka: vodou chlazený 4válec o obsahu 4 712 cm3 ( 63 HP ), výkony: max. rychlost 60 km/h, dojezd 400 km, spotřeba paliva 28 litrů/100 km, obsah palivové nádrže 110 l, převodovka: 4 + 1, poháněná náprava: zadní, druh karosérie: nákladní, uzavřená kabina

Tento nákladní automobil konstrukce Ing. Hanse Ledwinky, byl vyráběný firmou Tatra, akciovou společností pro stavbu automobilů a železničních vozů v Kopřivnici. Byl to dvoudveřový a dvousedadlový vůz s otevřenou valníkovou plošinou, vyráběný od jara 1930, přičemž československá armáda převzala více než 1 600 vozů všech modifikacích. Páteřový nástavný rám byl tvořen centrální nosnou rourou s hnacím hřídelem a čelním diferenciálem. Motor se spojkovou skříní a čtyřstupňovou převodovkou byl s nosnou rourou pevně spojen, na motoru byla uchycena tuhá přední náprava odpružená příčným listovým perem, na zádním konci nosné roury se nacházela rozvodovka s párem výkyvných polonáprav hnané zadní osy, které byly rovněž odpruženy příčným listovým perem. Všechna kola byla zabezpečena hydraulickými brzdami.

Kromě základní verze existovaly modifikace Tatra T – 27a, T – 27b a T – 28, které se lišily pohonnou jednotkou a některými výkony, pro československou armádu byl navíc v roce 1932 na podvozku tohoto vozu vytvořen autobus se 14 sedadly. Vůz se vyráběl až do roku 1941 a to hlavně pro německou, ale také slovenskou armádu. Během těchto jedenácti let výroby byl mnohokrát modernizován a modifikován. Byl zkoušen i s dieselovým motorem. Vozidlo mělo nosnost 3 tuny. Mělo typické šasi Tatra s centrálním nosníkem a výkyvnými poloosami.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt