Kent Hewitt, viceadmirál – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Viceadmirál Kent Hewitt 11. 2. 1887 – 16. 1. 1972

Kent Hewitt.jpg

Kent Hewitt se narodil v roce 1887 v Hockensacku v New Yersey. Za 2. světové války se stal uznávaným odborníkem na obojživelné operace. První velké operaci velel v listopadu 1942 při vylodění v severní Africe, poté, co vyplul se svými 102 plavidly Západního operačního svazu z Hampton Roads ve Virginii. Měl za úkol převézt 24 500 mužů americké 7. armády generála Pattona a to při třech samostatných vyloděních. Když se Západní námořní operační svaz přiblížil k pobřeží severní Afriky, bylo počasí velice bouřlivé a předpověď nebyla příznivá, Hewitt se však rozhodl riskovat a byl naštěstí 8. listopadu odměněn klidným mořem.

Poté velel 8. americkému loďstvu u pobřeží severní Afriky a jeho další velkou operací bylo vylodění na Sicílii 10. července 1943. Hewitt velel 850 plavidlům Západního námořního operačního svazu. Přestože se v den vylodění moře nepříjemně vzdouvalo, jednotky nepřítele překvapily a setkaly se na plážích jen s malým odporem.

9. září 1943 velel Hewitt americkému vylodění 5. armády v jižní Itálii u Salerna, které málem skončilo katastrofou. Po snadném vylodění a postupu se Američané setkali 11. září se silným německým protiútokem, při němž se Němcům podařilo zatlačit 5. armádu prakticky až k pobřeží. Po silné letecké a námořní podpoře se podařilo německé jednotky zastavit. Poté byl Hewitt vybrán, aby velel poslednímu velkému obojživelnému vylodění v Evropě, a sice vylodění v jižní Francii v rámci operace Dragoon v srpnu 1944. Viceadmirál Kent Hewitt zemřel v roce 1972.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt