Walter Kreuger, generálporučík – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Generálporučík Walter Krueger 26. 1. 1881 – 20. 8. 1967

Walter Krueger.png

Walter Krueger se narodil ve Flatowě v Německu v roce 1881. Byl výborným taktikem, který sloužil pod generálem MacArthurem jako jeden z jeho hlavních velitelů pozemních vojsk. Počátkem roku 1943 se stal velitelem 6. armády a přeměnil ji ve vynikající bojovou jednotku, která se zúčastnila v letech 1943 – 1944 akcí na Nové Georgii, Nové Británii, na Admiralitních ostrovech, Biaku, Noemfooru a Morotai.

Tato armáda byla posílena a v roce 1944 se podílela na dobývání Filipín. V lednu 1945 se 6. armáda vylodila na ostrově Luzon, kde musela čelit podmínkám, s jakými se nikdy předtím nesetkala. Dříve bojovala převážně v džunglích a bažinách, ale nyní se pohybovala po nekonečných prašných cestách v otevřeném terénu, ve městech a v horách. MacArthur navíc Kruegera nutil k rychlé ofenzívě, avšak ten nechal své velitele, aby postupovali rovnoměrným tempem až do hlavního města Filipín Manily, kde se poté bojovalo o každou ulici. Město bylo dobyto až počátkem března 1945.

Poslední měsíce 2. světové války strávila 6. armáda čištěním Filipín od japonských jednotek. Krueger byl velmi schopným velitelem, který ponechával svým podřízeným velitelům taktickou volnost v rozhodování. Generálporučík Walter Krueger zemřel v roce 1967 ve Valley Forge v Pennsylvanii.

 

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt