Lloyd Fredendall, generálmajor – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Generálmajor Lloyd Fredendall 28. 12. 1883 – 4. 10. 1963

Lloyd Fredendall.jpg

Fredendall se narodil v Cheyenne ve Wyomingu. Během operace Torch, ( vylodění Spojenců v západní a severozápadní Africe ) velel americkým jednotkám, které se vylodily u Oranu v Alžírsku. Generál Eisenhower si ho vybral, aby velel II. armádnímu sboru. Vylodění bylo dobře naplánováno a 8. listopadu 1942 úspěšně provedeno.

Fredendall poté postupoval směrem na východ, kde se zapojil do bojů proti jednotkám Osy v Tunisku. Jeho jednotky však neměly bojové zkušenosti a Fredendall sám byl příliš sebejistý a domníval se, že snadno dosáhne vítězství. Poslal své oddíly do špatně připraveného útoku, který po německém protiúderu ze 30. ledna 1943 stál spojenecké jednotky Kasserinký průsmyk a těžké ztráty. Fredendall byl propuštěn a následně ho nahradil generál George S. Patton. Generálmajor Lloyd Fredendall zemřel v roce 1963 v San Diegu v Californii.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt