Frank Merrill, brigádní generál – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Brigádní generál Frank Merrill 4. 12. 1903 – 11. 12. 1955

Frank Merill.jpg

Frank Merrill se narodil v Hopkintonu v Massachusetts v roce 1903. Na počátku 2. světové války působil v Rangúnu. Když generál Stilwell ustupoval z Barmy, důvěřoval mu nejvíce ze všech svých podřízených. V květnu 1942 se stal podplukovníkem a zahájil výcvik své přepadové jednotky, která měla působit v džungli za japonskými liniemi.

V únoru 1944 Merrillovi záškodníci, jak se jednotka jmenovala, vyrazili do akce, odřízli japonský týl u Maingkwanu a v březnu přerušili v údolí Hukawang japonskou zásobovací trasu. Ačkoli byl Merrill v dubnu, květnu a červenci hospitalizován, jeho záškodníci pokračovali v ničení nepřátelských komunikací a útocích na izolované předsunuté hlídky. Dne 17. května dobyli společně s několika spojeneckými oddíly generála Stilwella letiště v Myitkyně. Samotné město však padlo až 4. srpna 1944.

Poté se stal Merrill zástupcem amerického velitele na barmském bojišti a v Indii a později byl jmenován náčelníkem štábu 10. americké armády v Tichomoří. Brigádní generál Frank Merrill zemřel v roce 1955 na Fernandia Beach na Floridě.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt