Josef Bühler, státní tajemník – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Státní tajemník Josef Bühler 16. 2. 1904 - 22. 8. 1948

Josef Bühler vstoupil do dějin během "slavné" konference ve Wannsee z 20. ledna 1942, kdy se stal jedním z 15 vysoce postavených nacistických pohlavárů, kteří se zde sešli, aby projednali tzv. Konečné řešení židovské otázky, tedy zejména metody fyzické likvidace Židů.

Bühler se narodil v roce 1904 v Bad Waldsee. Měl celkem 11 sourozenců. Po vystudování práv přijal místo poradce u právníka Hanse Franka, pozdějšího guvernéra tzv. Generálního Governmentu, tedy okupované části Polska. Právě s Frankem spojil svůj osud, když v Krakově působil jako jeho zástupce a fakticky se tak podílel nejen na deportacích polských Židů, vzniku ghett, ale i likvidaci polské inteligence.

Po skončení války byl státní tajemník Josef Bühler vydán do Polska, kde byl za zločiny proti lidskosti a polskému lidu odsouzen ke ztrátě majetku a trestu smrti oběšením. Rozsudek byl vykonán v krakovské věznici 22. srpna 1948.

 

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt