Otto Günsche, SS-Sturmbannführer – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

SS – Sturmbannführer Otto Günsche 24. 9. 1917 – 2. 3. 2003

Otto Günsche.jpg

Otto Günsche se narodil v roce 1917 v Jeně. 1. května 1936 se stal příslušníkem jednotky Begleitkommando, Hitlerovy tělesné stráže. V letech 1940 a 1941 sloužil jako výzbrojní důstojník SS, poté prošel výcvikem a byl zařazen do aktivní služby. V lednu 1943 byl jmenován osobním Hitlerovým pobočníkem a spolu s Fritzem Dargesem v této funkci sloužil až do srpna téhož roku. Poté se vrátil do aktivní služby. V březnu 1944 byl opět ustanoven do funkce Hitlerova pobočníka, při atentátu 20. července 1944 byl zraněn. Utrpěl těžké poranění hlavy a měl popálené obočí, nicméně přes svůj stav pomohl Hitlerovi opustit výbuchem zničenou budovu.

Günsche zastával funkci pobočníka až do konce války. Jednou z jeho posledních povinností bylo splnění Hitlerova rozkazu – zničit mrtvá těla Hitlera a jeho ženy Evy Braunové. Hitler mu oznámil, že on i Eva spáchají sebevraždu a požádal ho, aby spálil jejich těla. Nechtěl, aby ho Sověti vystavovali jako na výstavě voskových figurín. Günsche byl první, kdo našel mrtvá těla Hitlerových a poté pomáhal při jejich spálení. Poté se pokusil uprchnout z Berlína, byl však zajat. Ve vězení strávil 10 let. Otto Günsche zemřel v březnu roku 2003 na selhání srdce ve svém domě v Lohmaru v Německu.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt