Admirál loďstva Mineiči Koga - druhá světová válka | druhasvetova.com

 

Admirál loďstva Mineiči Koga 25. 9. 1885 – 31. 3. 1944

Mineiči Koga.jpg

Mineiči Koga se narodil v roce 1885 v Aritě, prefektura Saga. Počátkem 2. světové války velel Koga japonskému loďstvu v čínských vodách, dva roky nato admirál Koga vystřídal admirála Isoruku Jamamota jako vrchní velitel Spojeného loďstva po Jamamotově smrti 17. dubna 1943. Koga patřil k neokázalým, výkonným a chladnokrevným velitelům, avšak nechal se zlákat myšlenkou na rozhodující bitvu proti spojenecké flotile, která měla určit další osud japonského národa.

Plány této bitvy, Japonci nazvané Operace Z, dokončil Koga 8. března 1944, věděl však, že je jen malá možnost dosáhnutí vítězství. Dne 31. března 1944 zřejmě zahynul, když jeho letadlo zmizelo beze stopy v bouři u Davaa na Filipínách.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      design by Jakub M.             admin \ archiv aktualizací \ o webu \ kontakt