Vévoda Amadeo Aosta – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Vévoda Amedeo Aosta 21. 10. 1898 – 3. 3. 1942

Vévoda Amadeo Aosta.jpg

Aosta se narodil roku 1898. Byl bratrancem italského krále Viktora Emanuela III. Stal se guvernérem Italské východní Afriky a vrchním velitelem italské armády v Eritreji a v Etiopii. V srpnu 1940 podnikl se svými jednotkami invazi na území tzv. Britského Somálska. Jeho tažení bylo zpočátku velmi úspěšné, jeho jednotky rychle postupovaly, ale jakmile byli schopni Britové poslat na toto bojiště posily, obrátilo se štěstí v jejich prospěch.

V dubnu 1941 obsadily jednotky britského společenství národů znovu hlavní město Etiopie Addis Abebu a o pouhý měsíc později byl Amedeo Aosta sám donucen ke kapitulaci. Stalo se tak u Amba Alagi dne 16. května 1941. U svých přátel byl velmi oblíbený a i nepřátelé si ho nesmírně vážili jako gentlemana, italského vlastence a statečného člověka. Vévoda Amedeo Aosta zemřel v březnu 1942 v zajateckém táboře v Keni.

 

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt