Princ Valerio Borghese, námořní kapitán – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Námořní kapitán, princ Valerio Borghese 6. 6. 1906 – 26. 8. 1974

Junio Valerio Borghese.jpg

Borghese se narodil v roce 1906 v Arteně. Proslavil se jako velitel italské 10. lehké flotily ( MAS ) v řadě operací ve Středomoří. Tato flotila se specializovala na speciální operace a potopila spojenecká plavidla o celkovém výtlaku 73 000 tun a to ať již na příklad výbušnými čluny Linse či například za pomocí živého torpéda Maile, které do bezprostřední blízkosti cíle dopravilo dva potápěče s náložemi. Za zásluhy udělil Benito Mussolini Borghesemu zlatou medaili za odvahu.

Jeho nejúspěšnější akce se uskutečnila 18. prosince 1941, kdy vypustil nedaleko alexandrijského přístavu tři řízená torpéda Maile ze své ponorky Scire. Italové se dostali do přístavu a zde připevnili několik náloží. Ty poškodily dvě bitevní lodě ( HMS Valiant a HMS Queen Elizabeth ). Od roku 1943 velel Borghese celé torpédoborcové flotile, ale jeho výsledky, ostatně jako celého italského námořnictva, nebyly slavné. Valerio Borghese zemřel v Cadizu ve Španělsku v srpnu 1974.

 

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt