Ugo Cavallero, maršál – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Maršál Ugo Cavallero 20. 9. 1880 – 13. 9. 1943

Ugo Cavallero.jpg

Ugo Cavallero se narodil v roce 1880 v Casale Monferatto. Působil jako náčelník italského generálního štábu a po katastrofálním tažení proti Řecku nahradil Pietra Badoglia. Byl člověkem plným energie a elánu a velmi se snažil o modernizaci italské armády. Nesmírně obdivoval německou výkonnost, což byl jeden z důvodů, proč mu jeho kolegové příliš nedůvěřovali. Domnívali se totiž, že je příliš proněmecký a že se dostal k moci pouze díky podpoře Němců. Cavallero nicméně zdokonalil způsob vedení války a donutil námořnictvo k lepší spolupráci, což se mimo jiné promítlo i v lepším zásobování italských jednotek v Libyi. Byl však závislý na Mussoliniho postavení a věděl, že padne, jakmile se válka obrátí v neprospěch Itálie.

Maršál Cavallero nebyl příliš oblíbený a v důstojnickém sboru měl mnoho nepřátel. Ministr zahraničí Ciano ho přímo nesnášel. Přivítal tak, když Duce v lednu 1943 po pádu Tripolisu Cavallera propustil. Po jistou dobu byl internován, po Mussoliniho pádu se pokusil o návrat, ale zjistil, že mu nedůvěřují ani fašisté ani jejich odpůrci. Jeho konec byl podivný. Časně ráno 14. září 1943 byl nalezen mrtev na zahradní lavičce ve svém domě ve Frascati.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt