Donald Bennett, vicemaršál – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Vicemaršál Donald Bennett 14. 9. 1910 – 15. 9. 1986

Donald Bennett.jpg

Donald Bennett se narodil v Toowoomby v Austrálii. Stal se příslušníkem RAF. V dubnu 1942 velel 10. peruti. Byl však sestřelen, když operoval nad Norskem. Podařilo se mu uprchnout do neutrálního Švédska a po krátkém věznění se vrátil do Velké Británie. V srpnu 1942 založil jednotku navádějící bombardéry na cíle v Německu.

Tato jednotka se skládala ze dvou typů letounů  ( z naváděcích letounů a osvětlovačů ). Naváděcí letouny vyhledaly cílovou oblast a v okruhu 10 mil shodily světlice. Osvětlovací letouny zaměřily přesně cíl a shodily na něj větší množství světlic, čímž poskytly následujícím bombardovacím jednotkám odpovídající osvětlení pro jejich útok. Bennett zřídil noční světelnou údernou jednotku z rychlých lehkých bombardérů Mosquito a dále hrál zásadní roli ve strategické bombardovací ofenzívě nad Německem. Donald Bennett zemřel ve Slough v Berkshiru v roce 1986.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt