Richard Casey – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Richard Casey 29. 8. 1890 – 17. 6. 1976

Richard Casey.jpg

Richard Casey se narodil v roce 1890 v Brisbane v Austrálii. Byl australským politikem, který působil jako hlavní poradce britské vlády na Středním východě. V listopadu 1939 odešel do Londýna jako představitel australské vlády a v následujícím roce byl poslán do amerického Washingtonu. Na Brity udělal tak dobrý dojem, že ho jmenovali velvyslancem na Středním východě v Káhiře.

Zasedal ve Výboru pro obranu Středního východu ( Middle East Defense Committee ), který se zabýval politickými, ekonomickými a propagandistickými problémy a připadla mu povinnost oznámit americké a britské vládě, že polní maršál Erwin Rommel se svými jednotkami dobyl Tobruk. Když skončilo tažení v severní Africe, zapojil se Casey do řešení arabsko – židovského problému a snažil se působit jako prostředník mezi francouzskou a protifrancouzskou frakcí v Libanonu. V roce 1944 se stal guvernérem Bengálska. Richard Casey zemřel v roce 1976 v Berwicku.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt