Letectvo Italské sociální republiky – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Letectvo Italské sociální republiky

 

Letectvo Italské sociální republiky bylo vytvořeno 27. října 1943. O jeho vytvoření se zasloužilo úsilí podplukovníka Botta, může známého svým organizačním talentem a tvrdostí ve vztahu k ustrašeným letcům i německým spojencům. Po italské kapitulaci Němci zabavili letadla a vybavení svého bývalého spojence, a zajali piloty i s pozemním personálem. Botto se snažil získat většinu z nich zpět, ale jeho spory s polním maršálem Wolframem von Richthofenem a německé snahy začlenit letectvo Italské sociální republiky do Luftwaffe znamenaly, že letectvo nebylo až do října 1944 plně operační.

( Výsostný znak letectva Italské sociální republiky )

V období od ledna 1944 do dubna 1945 sestřelili piloti Italské sociální republiky 240 spojeneckých letounů, z  části amerických těžkých bombardérů Boeing B – 17 a Consolidated B – 24 Liberator. Hlavní silou letectva byla stíhací a torpédová letadla. K dispozici měli Mussoliniho letci i bombardovací letku. Ta ale byla z politických důvodů přeložena na východní frontu. Torpédová letadla operovala proti spojeneckým lodím ve Středozemním moři od března 1944. V červnu téhož roku se dokonce zúčastnila bombardování Gibraltaru.

 

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt