Waffen – Grenadier Regiment der SS (rumänisches Nr. 1) – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Waffen – Grenadier Regiment der SS ( rumänisches Nr. 1 )

Waffen – Grenadier Regiment der SS ( rumänisches Nr. 1 ) byl postaven ze členů 4. rumunské pěší divize, která byla přezbrojena na německém území, když Rumunsko podepsalo se Sověty dohodu o ukončení palby. Příslušníky pluku byli také fašisté ze Železné gardy, která měla vždy blízký vztah k SS. Pluk byl zařazen do III. germánského tankového sboru a bojoval na oderské frontě až do začátku března 1945. Poté byl přeložen na východní přístupy k Berlínu, kde jej rozdrtila sovětská ofenzíva, zahájená proti tomuto městu 16. dubna. Většina příslušníků pluku, kteří unikli, uprchla na západ, kde se jistému počtu podařilo dostihnout americké jednotky a vzdát se.

nášivka rümanisches Nr. 1.gif

( Nášivka rumunského Waffen – Grenadier Regiment der SS )

Němci doufali, že tato jednotka vytvoří základ Waffen – Grenadier Division der SS ( rumänische Nr. 1 ) a za tímto účelem postavili druhý pluk. Waffen – Grenadier Regiment der SS ( rumänische Nr. 2 ) se začal formovat v Dollersheimu v Rakousku. Avšak v tomto stádiu války nebyly pro nový pluk k dispozici pohonné hmoty pro vozidla, bylo málo potravin a žádné zbraně či munice. V dubnu 1945 byly dva již vytvořené prapory použity jako stavební jednotky.

Velitelé

( Nr. 1 ) SS – Sturmbannführer Gustav Wegner            ( listopad 1944 )

( Nr. 2 ) SS – Standartenführer Albert Ludwig              ( leden 1945 )

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt