Osttürkischen Waffen – Verbände der SS – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Osttürkischen Waffen – Verbände der SS

Osttürkischen Waffen – Verbände der SS byl původně vytvořen v roce 1944 jako 1. Ostmussulmanische SS – Regiment. Heinrich Himmler byl islámem fascinován a v této fascinaci jej povzbuzoval Velký muftí jeruzalémský Hadži Amin al Hussejní. Muftí sponzoroval pluk v naději, že se nakonec rozroste na divizi. Jádro Mussulmanische SS – Division Neu – Turkistan tvořili vojáci převelení z tureckých Ost – truppen a jednotky Hilfswillige pod armádním velením, naplněné válečnými zajatci a dělníky pracujícími v Německu.

rukávová páska a nášivka Osttürkischen Waffen - Verbände der SS.jpg

( Rukávová páska a nášivka Osttürkischen Waffen – Verbände der SS )

Jednotka byla vycvičena pro boj proti partyzánům, ale nebyla spolehlivá. Německý velitel popravil 78 mužů podezřelých z podněcování vzpoury. Poté co v únoru 1944 sloužila v Bělorusku, byla jednou z formací SS přičleněných k SS – Sturmbrigade Dirlewanger, jež byla nasazena k potlačení varšavského povstání. Na podzim 1944, po potlačení Slovenského národního povstání, byla převelena na Slovensko a přejmenována na Osttürkischen Waffen – Verbände der SS. V prosinci 1944 dezertoval značný počet mužů, ačkoliv nějakých 300 se jich později vrátilo. Ázerbájdžánský pluk byl 30. prosince 1944 přeložen ke Kaukasischer Waffen – Verbände der SS. Vojáci z rozpuštěné Waffen – Gebirgs Brigade der SS ( Tatar Nr. 1 ) byli začátkem roku 1945 určeni jako posily. Waffen – Verband byl poslán k dalšímu výcviku do Rakouska, ale válka skončila dřív, než mohl být dokončen.

Velitelé

SS – Oberststurmbannführer Andreas Meyer – Mader             leden 1944

SS – Hauptsturmführer Billig                                             28. března 1944

SS – Hauptsturmführer Hermann                                         27. dubna 1944

SS – Strumbannführer der Reserve Franz Liebermann              leden 1944

SS – Hauptsturmführer Reiner Olzscha                                        září 1944

SS – Hauptsturmführer Fürst                                                      leden 1945

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt