Italienische – Freiwilligen Verband; SS – Bataillon Debica; Waffen – Grenadier Brigade der SS (italienische Nr. 1) – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Italienische – Freiwilligen Verband, SS – Bataillon Debica, Waffen – Grenadier Brigade der SS (italienische Nr. 1)

Vysvobození Mussoliniho v roce 1943 inspirovalo italské přívržence Duceho, aby se dobrovolně přihlásili do SS. Více než 1 500 důstojníků a mužstva bylo posláno do výcvikového prostoru v Munsingenu, kde vytvořili Italienische Freiwilligen Verband. Jako Italienische Freiwilligen Legion byli posláni do severní Itálie, aby se zde účastnili operací proti partyzánům. 1. Sturmbrigade Italienische Freiwilligen Legion ( také známá jako               1. Italienische Freiwilligen Sturmbrigade Milizia Armata či Prima Brigata d Assalto della Legione SS Italiana ) byla vytvořena z Italienische SS – Freiwilligen Legion v létě 1944.

Waffen - Grenadier Brigade der SS ( Italienische Nr.1 ).jpg

( Nášivka Waffen – Grenadier Brigade der SS ( italienische Nr. 1 ) )

Druhá italská jednotka SS byla vytvořena ve výcvikovém procesu SS Heidelager v polské Debici. SS – Bataillon Debica, získával rekruty z bývalých italských vojáků, kteří sloužili v tankové jednotce Lombardia a v horské divizi Julia. Prapor se stal bojeschopným v březnu 1944 a zahájil operace proti partyzánům jižně a západně od Turína. Poté byl přesunut na jih, na frontu u Anzia a pokračoval v bojích severně od Říma a na gótské linii u Florencie. Dne 7. září se prapor Debica připojil k 1. Sturmbrigade a společně tvořil základní složky nové Waffen – Grenadier Brigade der SS ( italienische Nr. 1 ). Ta byla 10. února 1945 rozšířena na 29. Waffen – Grenadier Division der SS ( italienische Nr. 1 ).

Velitelé

SS – Obergruppenführer Karl Wolff                                březen 1944

SS – Brigadeführer Peter Hansen                                          léto 1944

SS – Standartenführer Gustav Lombard                              říjen 1944

SS – Oberführer Constantin Heldmann                          listopad 1944

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt