Indische Freiwilligen Legion der Waffen – SS – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Indische Freiwilligen Legion der Waffen – SS

Infanterie – Regiment 950 ( indische ), neboli Legion Freies Indien byl vytvořen 26. srpna 1942 z vojáků indické armády, kteří byli zajati, když bojovali po boku Britů v severní Africe. Legie byla vycvičena v Německu a vykonávala posádkovou službu v Nizozemí, než byla poslána obsadit přístavní obranná postavení v oblasti Bordeaux. Jednotka byla v srpnu 1944 převedena k SS, kde obdržela nové jméno – Indische Freiwilligen Legion der Waffen – SS. Postup Spojenců z Normandie hrozil odříznout německé jednotky na jihu a tak dostala jednotka rozkaz přesunout se z jižní Francie do Německa.

Nášivka Indische Freiwilligen Legion der Waffen - SS.jpg

( Nášivka Legion Freies Indien )

Od 15. srpna se přesunovala po silnicích. Během tohoto přesunu její příslušníky neustále napadali bojovníci francouzského hnutí odporu a vojáci pravidelné francouzské armády. Indové zůstali v německých výcvikových prostorech až do března 1945. Když bylo vítězství Spojenců nepochybné, legie se snažila dostat do Švýcarska, ale nakonec byla přinucena vzdát se americkým a francouzským vojákům.

Velitelé

SS – Oberführer Heinz Bertling              8. 8. 1944 – 8. 5. 1945

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt