29. Waffen – Grenadier Division der SS – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

29.divize ss italienische.jpg

29. Waffen – Grenadier Division der SS

( italienische Nr. 1)

29. Waffen – Grenadier Division der SS ( italienische Nr. 1 ) byla nástupkyní italské dobrovolnické legie vytvořené italskými fašisty po pádu Mussoliniho a uzavření italského příměří se Spojenci. Vznikla v září 1944, když byla Waffen – Grenadier Brigade der SS ( italienische Nr. 1 ) rozšířena na divizi. Formace dostala číslo 29, když byla rozpuštěna Waffen – Grenadier Division der SS ( russische Nr. 1 ) ještě předtím, než byla zformována.

( Rukávová páska 29. granátnické divize SS )

Italská divize SS nikdy nedosáhla plné divizní síly, ačkoliv k tomu měla blíže než mnoho jiných zahraničních divizí SS vytvořených na konci války. Především byla užívána k protipartyzánským operacím v severní Itálii, ale na konci války byla nasazena také do některých bojů proti Britům a Američanům. Některé části této italské divize se vzdaly Spojencům. Ti příslušníci divizních jednotek, kteří byli natolik pošetilí, že se vzdali italskému hnutí odporu, byli většinou popraveni.

Velitelé

SS – Oberführer Constantin Heldmann

( 10. února 1945 )

SS – Oberführer Erwin Tzschoppe

( konec února/začátek března 1945 )

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt