Humber FFW – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Humber FFW

Základní technické údaje: Lorry, 8cwt 4x2 FFW Humber

Rozměry: délka 4,44 m, šířka1,96 m, výška 1,89 m, pohonná jednotka: zážehový 6válec Humber o výkonu 85 k ( 63,4 kW ), převodovka: čtyři stupně pro jízdu vpřed, jeden pro jízdu vzad, pneumatiky: 9,00x13

Lorry 8cwt Humber 4x2.jpg

Právě před vypuknutím 2. světové války probíhal v britské armádě proces intenzivní mechanizace. Pro vojenská vozidla bylo definováno několik tříd užitečné hmotnosti. V druhé třídě byly užitkové automobily nosnosti 8centýřů ( 400 kg ), sloužící k plnění všeobecných služeb ( GS – General Service ) a ke spojovacím účelům ( FFW – fitted for wirelles, vybavený pro bezdrátové spojení ). 8centýřová vozidla s pohonem zadní nápravy nebo všech čtyř kol se v období těsně před začátkem války vyráběla ve velkých počtech. Jejich výroba se nakonec zastavila v rámci racionalizačních opatření a snížení počtu zavedených typů. Úkoly plánované pro 8centýřové vozy mohly plnit 5centýřové a 15centýřové vozy.

Vozidla vyráběná společnostmi Ford, Morris a Humber měla podobný zevnějšek, demontovatelné účelové nástavby se sedadly pro tři muže ( dva seděli proti směru jízdy, jeden čelem k nim ) a plátěnou střechu. Spojovací verze měla pouze dvě sedadla. Sklápěcí nohy umožňovaly umístění nástavby na zem, kde potom sloužila jako mobilní velitelské stanoviště nebo stanice radiového spojení. Rané 8centýřové Humbery měly podvozek původního komerčního typu Humber Snipe sallon z roku 1939 s ventilačními štěrbinami po stranách kapoty. V automobilu ( oficiální původní označení znělo Lorry 8cwt 4x2 FFW ) byla instalována sada radiostanic číslo 11, stůl na mapy a další vybavení nutné pro práci velitele. Zdroje radiostanic se dobíjely generátorem spojeným s motorem vozidla. Provedení GS používalo stejnou karosérii, postrádalo však radiové vybavení.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.         archiv aktualizací \ o webu \ kontakt