Ču Te, generál – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Generál Ču Te 1. 12. 1886 – 6. 7. 1976

Generál Ču - Te.jpg

Ču Te se narodil v roce 1886 v Man – čanu v provincii Se – čchuan. V roce 1905 složil závěrečné zkoušky na střední škole a o dva roky později dokončil i pedagogickou nástavbu. Stal se učitelem tělocviku. Poté se však přihlásil do vojenského učiliště. Během čínské občanské války působil jako vrchní velitel čínských komunistických oddílů v severozápadní Číně. Patřil k vojenským velitelům Velkého pochodu a bojoval proti Čankajškovi a to až do roku 1937, kde se vojska komunistů spojila s jednotkami Kuomintangu v boji proti císařskému Japonsku.

Prvního významného úspěchu v boji proti Japoncům dosáhl Ču Te 25. září 1937 v bitvě u P´ingsinkuanu, když ze zálohy přepadli jeho vojáci japonskou 5. pěší divizi. Komunisté však bojovali převážně partyzánskými metodami, protože měli jen velmi málo moderního konvenčního vybavení a výzbroje. Proto se Ču Te omezil na politické plánování. V červenci 1946 se komunistická armáda, kterou založil, stala armádou Lidovou a brzy poté propukla občanská válka naplno. Generál Ču Te zemřel v roce 1976 v Pekingu.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.         archiv aktualizací \ o webu \ kontakt