SS – Standarte Kurt Eggers – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

SS – Standarte Kurt Eggers

SS – Standarte Kurt Eggers byla vytvořena v lednu 1940. Původní název zněl SS Kriegsberichter Kompanie. Byla to mateřská jednotka všech válečných korespondentů SS. Její Züge – neboli detašované jednotky, byly připojeny ke čtyřem jednotkám Waffen – SS, které bojovaly v roce 1940 v Nizozemsku a ve Francii a v roce 1941 na Balkáně. Jednotka byla v srpnu 1941 rozšířena na velikost praporu – SS – Kriegsberichter Abteilung, když si značný přírůstek jednotek Waffen – SS vyžádal rozšíření počtu Kriegsberichter ( válečných korespondentů ). V roce 1943 byl prapor dále rozšířen na velikost pluku.

rukávová páska SS - Standarte Kurt Eggers.jpg

( Rukávová páska SS – Standarte Kurt Eggers )

SS – Standarte Kurt Eggers byla pojmenována po bývalém vydavateli časopisu SS Das Schwarze Korps. Eggers sloužil v 5. tankové divizi SS Wiking, když byl v roce 1943 zabit v boji nedaleko Charkova. SS – Standarte Kurt Eggers byla výhradně dobrovolnická jednotka, která kladla důraz na novinářské dovednosti, ale požadovala také příslušníky s vícejazyčnými znalostmi. U pluku sloužila řada zahraničních dobrovolníků, obvykle přidělených ke svým národním formacím. Avšak určitý počet korespondentů pocházel z národů, které neměly vlastní formace SS a zacházelo se s nimi stejně jako s jejich německými kolegy. Byli přiděleni k jedné z pravidelných jednotek Waffen – SS. V jednotce sloužili přinejmenším dva občané USA a jeden z Nového Zélandu.

Velitelé

SS – Standartenführer Günther d Alquen

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.         archiv aktualizací \ o webu \ kontakt